W dniach 23-25 marca w naszym liceum odbywały się Dni Nauki. Z tej okazji gościliśmy wielu prelegentów, wysłuchaliśmy ciekawych wykładów z różnych dziedzin nauki. M.in. historii, geografii, biologii.
Krzysztof Szczybielski – dr Nauk Prawnych Uniwersytetu Warszawskiego zaprezentował wykład – Prawo rzymskie w twórczości Adama Mickiewicza. Przedstawił wpływ prawa rzymskiego na twórczość Adama Mickiewicza. Odwoływał się do jego wczesnych dzieł. Wykładowca zaprezentował korzenie prawa rzymskiego, jego cechy charakterystyczne i wpływ na współczesne kodeksy prawne w Europie.
Dr Ruzikowski przedstawił życie Polaków w latach 80-tych . Zaprezentował mechanizmy działania gospodarki polskiej w czasach PRL-u, przedstawił konsekwencje wprowadzenia stanu wojennego na życie codzienne mieszkańców.
Radosław Staniszewski – absolwent naszego liceum, student ostatniego roku geologii na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, pracownik Państwowego Instytutu Geologicznego Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie przedstawił wykład na temat – Gaz łupkowy. Wsparcie energetyczne dla Polski. Pan Radosław z dużą swadą , w bardzo interesujący i przystępny sposób opowiedział młodzieży o zasobach gazu łupkowego w Polsce, o tym w jaki sposób bada się jego występowanie, gdzie są największe zasoby tego surowca w Polsce i na świecie oraz jakie są realne szanse jego eksploatacji w naszym kraju. Opowiedział również o możliwościach energetycznych Polski.Młodzież klas maturalnych była bardzo zadowolona ze spotkania i zadawała prelegentowi wiele pytań zarówno na temat gazu łupkowego, jak i na temat studiów na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Adam Gronau – absolwent naszego liceum,obecnie dziennikarz-redaktor i prezenter (prasowym , telewizyjnym,radiowym) znanych stacji. Adam wybierając również klasę o profilu humanistycznym ,będąc uczniem p.profesor Marzanny Stasiak był pewien,że praca w mediach jest jego marzeniem i celem i konsekwentnie ten cel realizował . Wiedział jednocześnie, jak ważna w tym zawodzie jest odwaga krytycznego myślenia,ciekawość świata, praktycyzm i działanie. Opisując przebieg swojej kariery, podkreślał rolę wykształcenia i niezbędną ciężką, sumienną pracę, bez ktrej warsztat dziennikarski będzie nijaki. Adam w bardzo ciekawy sposób udzielił wiele teoretycznych wskazówek na temat współczesnych mediów i ważnych zjawisk, które się z nimi wiążą. Z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchaliśmy rad starszego kolegi, który swoją pasją , humorem i energią , mamy nadzieję , nas zaraził. Koledzy! Studia humanistyczne czy dziennikarskie stoją przed nami otworem!
Miejski Zakłąd Dróg i Zieleni w Wołominie we współpracy z Ośrodkiem Działań Ekologicznych „Źródła” Oddział w Warszawie przeprowadził akcję edukacyjną o tematyce ekologicznej. Głównym celem przeprowadzonych warsztatów było podniesienie świadomości ekologicznej oraz uświadomienie młodzieży, że wysypisko to ostateczność, jak również wyrobienie trwałych nawyków i zachowań w duchu ekologicznego stylu życia w domu, w szkole i najbliższym otoczeniu.
Każdy z uczniów mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Niektórym, być może, ciekawe prelekcje pomogą w wyborze kierunków studiów.